طراحی وب

طراحی انواع وب سایت

چرا طراحی سایت باید انجام شود؟

امروزه تمامی وب سایت ها به یکی از مهمترین گزینه های معرفی و ارائه ی خدمات به مشتریان تبدیل شده اند. تعداد کاربران اینترنت و فروش آنلاین در جهان به سرعت در حال افزایش است و تنها راه برای این بازار کارآمد، آنلاین بودن و استفاده از اینترنت و فضای مجازی می باشد.

سایت شما به عنوان پنجره ی شما به سوی دنیای خارج مطرح می باشد و همیشه مشتریان شما در حال حاضر در خارج به صورت آنلاین وجود دارند. همه ی آنچه که شما نیازمند آن هستید، یک استراتژی بازاریابی آنلاین بالقوه به همراه بازاریابی با راندمان بالا در اینترنت است.

وب سایت های تجارت الکترونیکی فروشگاه شما است که برای هر کسب و کار آنلاین، نیاز روز هر فروشنده در این عرصه می باشد.  بنابراین، امروزه هر سازمان یا شرکت یا هر کسی که خواهان ایجاد کسب و کار پر سود و پر درامد که می خواهد محصولات و خدمات خود را به این بازار ارائه نماید، نیازمند یک وب سایت حرفه ای، از لحاظ ویژگی های خودش، می باشد که تمام ویژگیهای ممکن و ملزوم یک وب سایت من جمله: رابط کاربری عالی، آسان و ارسال و دریافت صحیح اطلاعات را دارا باشد.

 

طراحی وب سایت و برنامه نویسی آن به دو صورت انجام می شود:

 

1- استفاده کردن از قالب ها و سیستم های آماده:

پایه ی این قبیل وب سایت ها، سیستم های مدیریت محتوای متن باز (Open Source CMS & E-Commerce)،  مانند WordPress و Joomla، برنامه نویسی و طراحی شده اند. البته لازم به ذکر است که استفاده از این گونه وب سایت ها مزایای بسیاری دارند که از آن جمله می توان به امکانات بسیار زیاد، هزینه پایین تر، طراحی های بسیار متنوع و راه اندازی سریع اشاره کرد.

2- برنامه نویسی از پایه:

ممکن است نیازهای شما به قدری سفارشی باشد که نتوان آنها را به راحتی با سیستم های Open Source پیاده سازی کرد. به خاطر همین، پیاده سازی نرم افزار تحت وب شما بایستی با توجه به نیازهای شما و امکانات مورد نظر شما به صورت لایه به لایه پیاده سازی شود. در این گونه وب سایت ها، زبان های برنامه نویسی PHP یا Net. یا JavaScript و بنا به نوع گستردگی وب سایت از متد های MVC و چند لایه و فریمورک های به روز دنیا استفاده می شود. البته در برنامه نویسی از پایه می توان به مزایایی همچون سرعت بالا، توان تحمل ترافیک بیشتر و امنیت بالاتر اشاره نمود.

پس از نیازسنجی پروژه و با توجه به امکانات درخواست شده توسط شما، یکی از روش های مذکور انتخاب می شود و مراحل بعدی کار آغاز می شود.